منصور هاشمی خراسانی مدعی چیست

أعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمت الله

در این جلسه، جملاتی رو در ارتباط با عالم مجاهد، حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی، محضر مبارک شما بزرگواران عرض می‌کنیم ان شاء الله.

حضرت منصور هاشمی خراسانی -أیده الله تعالی- یک عالم وارسته‌ی مسلمان هست. یک عالم مستقلّ مسلمان در منطقه‌ی آسیای میانه. ایشان یک معلم فرزانه هست، یک عالمی که به دنبال تشکیل حاکمیت خداوند بر روی زمین هست و اون هم جز از طریق تشکیل حاکمیت خلیفه‌ی خداوند بر زمین میسر نمی‌شه -یعنی امام مهدی علیه السلام- خب ایشان مشغول گردآوری و تربیت حامیان کافی برای این منظور هست. برای آن که جبهه‌ی یاران و پیروان امام مهدی و کسانی که تنها او رو به عنوان حاکم مشروع اسلامی می‌شناسن، این جبهه رو شکل بده و سامان بده و اون شمار کافی از مسلمانان رو گرد هم جمع بکنه. حضرت علامه در یک جایگاه فرامذهبی قرار گرفته. این یک واقعیته. یک سخنی نیست که از سر مجامله گفته بشه. نخیر، یک جایگاه فرامذهبی داره ایشون، یک جایگاه فراملی داره و همه‌ی مسلمانان رو خطاب قرار داده. نهضت ایشان، حرکت ایشان، یک حرکت شیعی، یا یک حرکت سنی به معنای مصطلح نیست، بلکه ایشون داره همه‌ی مسلمانان رو خطاب قرار می‌ده، با همه‌ی مسلمانان داره صحبت می‌کنه، با زبان همه‌ی اون‌ها و با مشترکات و مسلمات همه‌ی اون‌ها داره صحبت می‌کنه و همه‌ی مسلمانان جهان از هر مذهب و سرزمینی رو به اتّخاذ یک رهبر واحد دعوت می‌کنه و از همه‌ی اون‌‌ها می‌خواد که حاکمان و رهبران خودشون رو کنار بگذارن و یک رهبر رو برگزینن، یک رهبر رو انتخاب بکنن و از او حمایت بکنن و اون هم امام مهدی علیه السلام هست. اون رهبری که خداوند و پیامبر اکرم به اون‌‌ها معرفی کرده، رهبری که اسلام به اون‌‌ها معرفی کرده و تضمین کرده که عدالت رو محقق می‌کنه. بنا بر این، این عالم مجاهد و بزرگ، داره همه‌ی مسلمانان رو به اتحاد بر گرد یک بیرق و یک پرچم واحد دعوت می‌کنه و اون هم پرچم حضرت مهدی علیه السلام هست. خوب، روشنه که این پیام و این گفتمان، موجب تعطیلی یک سری دکان‌هایی می‌شه، تعطیلی یک سری حکومت‌هایی می‌شود، رونق اون‌‌ها رو از میان می‌بره و موجب زوال مشروعیت اون‌‌ها می‌شه، موجب سقوط اون‌‌ها می‌شه. این به مذاق اون‌‌ها خوش نمیاد طبیعتاً و این گفتمان رو خوش نمی‌دارن. از همین روست که بسیاری از این حکومت‌ها و ایادی خودفروخته و وابسته به اون‌‌ها، مشغول تعقیب و آزار ایشان هستند، و پیروان و همکاران اون‌‌ها همواره به دنبال تهمت و توهین و افترا و آزار ایشان هستند و طبیعی است که به هر حال این عالم فرزانه به خاطر چنین شرایطی و به خاطر آن که چنین اوضاعی به او تحمیل شده، مجبور به زندگی در خفا بوده تا امروز.

حضرت علامه هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی هرگز به سوی حاکمیت خود دعوت نمی‌کنه و هرگز ادعایی درباره‌ی خود نداره. به سوی خود دعوت نمی‌کنه. ادعای مثلاً امامت نداره، ادعای مهدویت نداره، ادعای نیابت نداره. این رو صریحاً من دارم عرض می‌کنم. در پایگاهشون هم آمده. بنا بر این، همه‌ی آنچه در این باره به ایشان نسبت داده می‌شه، همگی تهمت‌های واهی و ناجوانمردانه‌ای است که هیچ صحت نداره، هیچ پشتوانه نداره و فقط برای تخریب وجهه‌ی ایشون و برای بدبین کردن مردم به ایشان انجام می‌شه و در بعضی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شه. ایشان یک عالم مسلمان هست که داره به صورت عینی و به صورت عملی و به صورت واقعی و کاملاً معقول، زمینه‌ی ظهور امام مهدی رو فراهم می‌کنه. داره مردم رو دعوت می‌کنه به سوی امام مهدی. داره به مردم می‌فهمانه که شما همانطور که زمینه‌ی حاکمیتِ حاکمان کنونی رو فراهم کردید، اگر دور هم جمع بشید، گردهم‌آیی زمینه‌سازان ظهور مهدی رو تشکیل بدید، زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی رو فراهم بکنید، شما می‌توانید زمینه‌ی ظهور مهدی رو بسازید. شما می‌تونید تشکیل بدید، حاکمیت خلیفه‌ی خداوند در زمین رو. خوب بنا بر این، حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی، زمینه‌ساز ظهور امام مهدی است. کسی که عملاً و عیناً داره زمینه‌سازی می‌کنه و هیچ ادعای دیگری درباره‌ی خود نداره.

یک اثری از آثار علمی ایشان که بسیار مهم هم هست و در آینده درموردش صحبت می‌کنیم، کتاب شریف «بازگشت به اسلام» هست که من توصیه می‌کنم هرکدام از عزیزان که مطالعه نکردن، حتما مطالعه بکنن.

ان شاء الله که موفق و مؤید باشید.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.


https://alkhorasaniun.com/

/ 0 نظر / 30 بازدید